Minecraft Ender Chest – Storage’in Kullanışı ve Yararı

Ender Storage veya diğer adıyla Ender Chest (kutusu, sandığı vs.), Minecraft oyununun en mükemmel ve fakat az bilinen eşyasıdır. Basit ifadeyle, ender chest sayesinde itemlerinize dünyanın her yerinden erişebilirsiniz ve sandığınızı parçalasalar dahi itemleriniz kaybolmayacaktır. Yazının sonunda ise itemlerinizi saklamanız için harika bir yol paylaşacağız.

Minecraftta Ender Chest Nedir Nasıl Yapılır?

Bu sandıklar, eşleşen renk modellerine dayanarak birbirine bağlanır. Aynı renk düğmelerine sahip tüm chestler, bölgesel olarak envanter paylaşıyorlar. Ender (Bags) çantaları, chestlere erişmek için renk kodlu olabilir; ayrıca, “Ben orada olmadığım zaman eşyalarıma nasıl erişirim?” Sorusuna taşınabilir bir çözüm getiriyor olabilir.

Ender Storage (Chest), öğelerinizi depolamanızı sağlayan bir araçtır ve böylece onları her yerde ve aynı anda hiçbir yerde olmasına neden olur. Her yerde erişebilirsiniz eşyalarınıza. Hiç bir yerde olmamasından kastımız, sadece sizin erişebiliyor olmanızdır.

ender chest nedir

Bütün Ender Storage chestlerinde, aynı renkteki eşyaların birleşimiyle meydana gelir. Aynı renk koduna sahip herhangi bir Ender Storage envanterinde aynı eşyalarına ulaşabilirsiniz. 2 türlü depolama alanı vardır: Ender Chest ve Ender Pounch.

Ender Chest, durağan bir EnderStorage cinsidir. Renk kodunu değiştirmek için yünleri kullanarak boyayabilirsiniz. Alternatif renk kodları ile farklı bir Ender Chest hazırlayabilirsiniz. Geniş mesafede eşya taşımak için oldukça ideal bir yoldur.

EnderPounches, taşınabilir ve mobil bir Ender Storage türüdür. Yanınızda taşıyabilir ve ihtiyacınız olduğu taktirde açabilirsiniz.

ender storage nedirÖğeleri saklamak için kullanılan yerleştirilebilir bir blok basit ifadeyle. Normal chestler gibi çalışır, ancak eşyalarına dünyadaki diğer chestlerden de erişilebilir.

Eğer chest yok edilirse, içeriklerinden hiçbiri düşmeyecek ve onlara erişmek için yeni chestler oluşturulabilirsiniz. Yani en önemli özelliği, eşyalarınızın kaybolmayacak olmasıdır.

Ender chest içine koyduğun bir nesneyi aynı sandıktan başka bir yere koyduğunda oraya ışınlıyor basit bir tabirle. Bu sayede eşyalarınıza her yerden erişebilir ve sandıkların parçalanması halinde başka bir sandıktan eşyalarınızı güvenlice alabilirsiniz. Ender Chest nasıl kullanılır diye düşünmeye gerek yok. Yazının devamına bakalım.

Ender Chest (Storage) İle Öğelerinizi Akıllıca Gizleyin

Eşyalarını rasgele yerleştirilmiş bir chest altına gizlemek, öğelerinizi yalnızca kısmen koruyacaktır. Fakat hileciler, doku paketleri, modlar vs. ile duvarların arasında sandığınızı görerek parçalayabilirler ve itemlerinizi çalabilirler. Sizin için en mükemmel gizleme yerini anlatacağım.

ender chest nasıl kullanılır

  1. Lavın İçerisine Gizlemek:
    Opaktır; hile ile de görülemez.. Ayrıca, kimse elmaslar için lav havuzlarını kontrol etmeye çalışmaz.
  2. Ucuz kaynaklardan yapılmış chestleri Gizleyin:
    Hileciler bile, ucuz eşyalardan yapılmış chestlerin içerisinde ucuz eşyalar olacağını düşünerek kontrol etme ihtiyacı duymazlar.
  3. Çok düşük bir seviyede saklayın: Deponuzu ana kayaya mümkün olduğunca yakın yerleştirin, sonra bir kerede etrafını lav, kömür, demir vs. ile çevreleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir