Google Arama Kutusu Geçmişini Silme

Google arama kutusu geçmişini depolamaz. Arama geçmişinizi aşağıdaki hangi programı kullanıyorsanız adımlara bakarak geçmişi silebilirsiniz. Uygulanması gereken adımlar oldukça basit ve kolay. Sırayla takip etmeniz taktirde karıştırma imkanınız yok 🙂

Microsoft Internet Explorer 

 1. “Araçlar” menüsüne gidin.
 2. “Internet Seçenekleri”ni ve “İçerik” sekmesini seçin.
 3. “Kişisel Bilgiler” alanında, “OtomatikTamamla”yı seçin.
 4. “Formları Temizle”yi tıklayın. Bu bilgilerin ileride depolanmaması için, bu pencerede “Formlar” kutusundaki işareti de kaldırabilirsiniz.
 5. Çıkmak için “Tamam” düğmesini tıklayın.

Ya da, önceki bir aramayı vurgulamak için Aşağı ok tuşunu kullanarak ve sonra Delete tuşuna bir kez basarak, arama geçmişinizdeki girişleri tek tek de silebilirsiniz.

MSN 

Microsoft Network (MSN) kullanıyorsanız, Internet Explorer’da (IE) yapılan değişiklikler MSN tarayıcınızda geçerlilik kazanır. IE’de değişiklikler yaptıktan sonra, değişikliklerin etkinlik kazanması için MSN’den çıkmanız ve yeniden oturum açmanız gerekir.

Mozilla Firefox 

 1. “Tools” (Araçlar) menüsüne gidin.
 2. “Options” > “Privacy” > “Saved Form Information” (Seçenekler > Gizlilik > Kaydedilen Form Bilgileri) seçeneğini seçin.
 3. “Clear” (Temizle) düğmesini tıklayın ve kutudaki işareti kaldırın.
 4. Çıkmak için “Tamam” düğmesini tıklayın.

Safari 

 1. “Safari” menüsüne gidin ve “Preferences” (Tercihler) seçeneğini seçin.
 2. Beliren menülerde, “Autofill” (Otomatik Doldur) seçeneğini seçin.
 3. “Other forms” (Diğer formlar) satırına gidin ve “Edit” (Düzenle) düğmesini seçin.
 4. Kendileri için AutoFill’in (Otomatik Doldurma) geçerli olduğu siteler listesinden, “Google.com.tr” > “Remove” > “Done.” (Kaldır > Bitti) seçeneğini seçin.

Netscape Navigator 8.0

 1. “Tools” (Araçlar) menüsüne gidin.
 2. “Options” (Seçenekler) seçeneğini seçin.
 3. Seçenekler penceresinin sol tarafında “Privacy” (Gizlilik) simgesini tıklayın.
 4. “Page History” (Sayfa Geçmişi) seçeneğini seçin ve “Clear” (Temizle) düğmesini tıklayın. Ayrıca, Navigator’ın belleğini sıfır gün olarak ayarlama ve “Clear page History on browser exit” (Tarayıcıdan çıkıldığında sayfa geçmişini temizle) seçeneğini işaretleme seçeneğiniz de vardır.
 5. “Search History” (Arama Geçmişi) seçeneğini seçin ve “Clear” (Temizle) düğmesini tıklayın. Ayrıca, “Clear page History on browser exit” (Tarayıcıdan çıkıldığında sayfa geçmişini temizle) seçeneğini işaretleme seçeneğiniz de vardır.

Privacy Options (Gizlilik Seçenekleri) penceresinin üstünde “Clear All” (Tümünü Temizle) düğmesini tıklayarak, tüm Gizlilik ayarlarınızı temizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir