Microsoft Office 365, Bulut Teknolojisi

Artık eskisi gibi CD satın al, bilgisayarına kur, sil devri kapanıyor. Bu dönemin son evrelerini yaşıyoruz.

Microsoft Office, yeni sürümü 365 ile Bulut Teknolojisine adım attı. Bildiğiniz gibi 2010 yılından itibaren önem kazanan Cloud-Computing (Bulut Bilişimi) ile programlar yeniden yaratılıyor.

Bundan böyle, evinizden/işyerinizden yazdığınız/hazırladığınız bütün yazılara, sunumlara vs. istediğiniz her yerden erişebileceksiniz.

bulut = internet = shared  = share point mantığı ile paylaşımı hat safhaya çıkarmayı amaçlayan bu teknoloji, Bu yüzyılın devrimi olacak.

Office 365, çalışanların ve insanların birbirlerine bağlanmalarına yardımcı olur. Örneğin bir şirket sahibisiniz ve toplantı hazırlamanız gerekiyor. Çalışanlarınızın bulutundaki ajandaya erişerek en uygun günü ayarlayabilirsiniz.

Başka bir kaç özellik saymak gerekirse:

  • Her yerden erişin*. Office 365 e-posta, belge, bağlantılar ve takvimlere her yerden erişim sağlar. Office 365 bulut tabanlı hizmetleri çalışanların her gün kullandıkları üretkenlik araçları ile birleştirir.
  • Office 365, Microsoft Office ve çalışanlarınızın kullanmakta olduğu diğer programlar ile sorunsuz bir şekilde çalışır.
  • Kurumsal düzeyde güvenlik ve güvenilirlik.
  • BT Denetimi ve verimlilik. Office Professional Plus paketinin yanı sıra Exchange Online, SharePoint Online ve Lync Online’nın da her zaman en son sürümleri kullanırsınız.
  • Kullanımı kolay yönetim konsolu sayesinde özelliklerin, ayarların ve kurum çapında dağıtımın kontrolü sizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir