Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? Kilo Verebilir Miyim?

Türk kahvesi zayıflatır mı? Diyetisyenlerin önerisi üzerine kilo vermek için türk kahvesi içen kişilerin akıllarında bu soru yer alıyor. Birçok kişi gibi, mümkün olduğunca hızlıca birkaç kilo vermek isteyebilirsiniz. Bunun en güzel yolu Türk Kahvesi içmekten geçer. Türk kahvesi açlık hissini gidererek, zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

türk kahvesi zayıflatır mı
türk kahvesi zayıflatır

Kahveyi, Sağlıklı Miktarda Tüketin

Bir bardak türk kahvesi uzunca bir yol sizi idare eder. İştahınızı geçici olarak baskı altına alabilir ve çok az kalorili yakmanıza neden olabilir. Ancak aşırı kahve tüketimi stres seviyelerinin artmasına ve uykusuzluğa neden olabilir, bu da her ikisi de aşırı yemek yeme ihtiyacı doğurabilir. Günlük 1 veya 2 fincan türk kahvesi, kilo vermenize yardımcı olabilir.

Kahve Saatlerini Sadece Kahveye Ayırın

Türk kahvesi içme yolu ile en fazla kilo vermeye yarayan faydasını elde etmek isterseniz, günlük alım miktarınızı aralıklara yayın. Bu sadece size iş yerinde veya egzersiz sırasında ek bir güç kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda acıkma ihtiyacınızı da azaltır. Yani üst üste 2 bardak türk kahvesi içmek yerine günde 2 bardak içecekseniz 6-8 saat ara ile içmenizi öneririz.
Mümkün olduğunca günlük limitlere uyun. Örneğin, güvenle günde 4 türk kahvesi içebilirsiniz. Şayet 4 bardak içiyorsanız, öğleden sonra bir fincan, öğle yemeğinde, bir tane ikindiden sonra ve bir bardak akşam yemeğine saklayabilirsiniz. Size en uygun olanı görmek için zamanlamayı yapın.

Türk Kahvesi Açlık Hissini Giderir

Bir fincan türk kahvesi ile açlık duygusunu azaltın. Kahve’nin olumlu özelliklerinden biri de iştahınızı bastırma yeteneğidir. Kendinizi aç hissediyorsanız bir fincan kahve içmeyi deneyin. Bu türk kahvesi yemeğin yerini alabilir veya uzun bir süre açlığınızı basıtrabilir. Türk kahvesi kilo verdirir.

Türk Kahvesi İle Birlikte Su Tüketin

Türk kahvesi sıvı olarak zengin olsa da peşinden tüketilecek su ile zenginleştirilmelidir. Türk kahvesi sıvı olsa da su ihtiyacınızı karşılamaz. Ancak, gün boyunca kahve ve suyu birlikte içmek, daha uzun iştahınızı kapatmaya yardımcı olur. Böylece türk kahvesi zayıflatır mı, evet doğrudan ve dolaylı olarak diyebiliriz.

Spor Yapmadan Önce Türk Kahvesi İçin

Egzersiz yapmadan önce türk kahvesi yudumlayın. Kahve, termogenezi uyarabilir, bu da vücudun yiyecekleri sindirmekten ısı ve enerji kazandırdığı anlamına gelir. Ekstra kalorilerin kaybına neden olabilir. Bir egzersizle birlikte kahve yudumlayarak, vücudunuzun daha fazla kalori ve yağ yakmasına yardımcı olabilirsiniz.
Bir egzersiz ile en iyi sonucu elde etmek için büyük bir fincan türk kahvesi zayıflatır demek için yeterli olacaktır.

Sade Türk Kahvesi Zayıflatır

Kilo vermeyi amaçlıyoruz. Şekerden uzak durmamız gerekiyor. Bu nedenle türk kahvesini mümkünse şekersiz değil ise çok az şekerli tüketmenizi öneririz. Şeker kilo alma noktasında en büyük düşmanların başında gelir. Ayrıca şekerli bir türk kahvesi iştahınızı kapatmak yerine daha aç hissetmenize neden olur. Diyet için türk kahvesi için!

Bir Cevap Yazın