11 Yorum

Steam Açılmıyor, Giremiyorum, Çöktü

GÜNCELLEME: 04.08.2021 Tarihi itibari ile steamde çökme ve giriş problemi yaşanıyor. Sorun steam kaynaklıdır. Kısa sürede düzelmesi bekleniyor. Herhangi bir ayarda değişiklik yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Steam açılmıyor diye endişelenmenize gerek yok.

GÜNCELLEME: 20.09.2017 Tarihi itibari ile steamde çökme ve giriş problemi yaşanıyor. Sorun steam kaynaklıdır. Kısa sürede düzeleceği bekleniyor.

Steam açılmıyor evet bunu siz de farkettiniz. Sakin olun ve sakın bir şeyleri değiştirmeye çalışmayın. Zira sorun bizden kaynaklanmıyor.

Not: 20.02.2017 saat 21.00 itibariyle Steam; Counter-Strike, Dota2 ve Rocket League oyunlarında problem meydana getirmektedir. Envanterlere de an itibariyle erişim sağlanamamaktadır.

Dünyanın en meşhur oyun platformu olan steam, geçtiğimiz saatlerde çökmüş durumda. Sorunun çözümü için yazımızın sonuna göz atmanızı öneriyoruz.

Steam Açılmıyor

23.12.2016 saat 19.00 sıralarında steame erişim sağlanamıyor. Ne steam uygulaması üzerinden ne mobil ne de internet sitesi üzerinden erişim sağlanamıyor. Steame neden giremiyorum sorusunu biz de araştırdık.

Yaklaşık 5 milyon üyesi olan Steam platformu ne yazık ki dünya genelinde erişilemez durumda. Bilgisayarınızın ayarlarıyla oynamayın zira sorun sizden kaynaklanmıyor.

Steam Çöktü Mü?

Steam uygulamasına girmeye çalışan kullanıcılar aşağıdaki hatayı alıyorlar:

Steam açılmıyor giremiyorum

Panik yapmanıza gerek yok. Uygulamayı silip yeniden kurmaya çalışmayın. Steam tekrar online olduğu zaman siz de normal şekilde girebilirsiniz. Dota 2ye giremiyorum, cs go açılmıyor gibi hataların sebebi steamin hizmet dışı kalmış olmasıdır.

Peki Steame Neden Giremiyoruz?

Konu ile alakalı çeşitli söylentiler olsa da, henüz resmi bir açıklama gelmedi. Resmi açıklama olmadığı için sağda solda konuşulan aslını teyit edemediğimiz haberleri sizlerle paylaşmayacağız. Fakat tahminimizce gün içerisinde tekrar erişim sağlanacaktır.

Dota 2 ve Cs Go Açılmıyor

Yukarıdaki izah ettiğimiz nedenlerden de anlaşılacağı üzere steam sunucularından kaynaklı bir problem var. Bilgisayarınızın ayarlarında değişiklik yapmaya çalışmayın veya steami silip kurmaya çalışmayın. Sadece sunucuların tekrar aktif olmasını bekleyin. Cs go açılmıyor dota 2 açılmıyor sorununu yaşayan sadece biz değiliz. Sadece oyunlar değil, Steam açılmıyor.

Peki Neden Steam Açılmıyor? Neden Steam Kullanmalıyım?

Bir sürü avantajı olsa da steam ile alakalı her şeyi listelemiyoruz. Bazı şeyler herkes için iyi olmayabilir, ancak şunu söylemeliyim ki, platformun gücü yani kutulu bir oyunu satın almaktan farklı kılan şeyler özetlenebilir:

 • Çok kolay bir oyun satın almak (ve yenilerini keşfetmek)
 • Anında satın alın, indirmeye başlayın, teslimat ücreti alınmaz.
 • Güncellemeler otomatik güncellemeler
 • Macintosh’unuzda bir oyun satın alırsanız ve bir gün Windows bilgisayarında oynamaya karar verirseniz, oyunun bu Platformda desteklenmesi koşuluyla oyuna orada herhangi bir şey olmamış gibi devam edebilirsiniz. Oyunu Windows makinenizde ve videonuzda yeniden yükleyin.
 • Arkadaşlar, Başarılar, İlerleme … Oynayarak kilidini açtığınız bir platform spor oyunu başarıları gibi buhar.
  İndirimler, bazen yararlanabileceğiniz oyunların veya promosyonların “daha ucuz” sürümleri elde edersiniz.
 • Daha fazla, elbette başka avantajlar da var ancak listeyi uzatmaya gerek yok.

Bütün bu avantajların tek sorunu da işte karşımıza steam’im çöktüğü gibi anlarda hissediyoruz. Fakat açıkcası buna değer.

You might also like

More Similar Posts

11 Yorum. Yeni Yorum

 • çok yararlı oldu teşekkürler(!)

  Cevapla
  • İronizi anlıyor ve saygı duyuyorum. Fakat amacımız sistemsel bir sorun olmadığını, sizlerin bilgisayarınızın ayarlarıyla oynamanızı engellemektir. Gelişme oldukça ve resmi bir açıklama geldiği taktirde sizlerle paylaşacağız.

   Cevapla
 • bende giremiyorum aq cs go çalışıyor ama oyunlara girmiyor siteside aynen böle

  Cevapla
  • Oyunu açabilirsiniz fakat online olarak arkadaşlarınızla oynamanız mümkün değil. Dediğimiz gibi sistemsel bir sorundan kaynaklanıyor. Beklemekten başka bir çözüm ne yazık ki mümkün değil.

   Cevapla
 • Hasan Canıkatı
  23 Aralık 2016 20:06

  Endonezya’nın resmi para birimi olan Endonezya Rupiah’ı (IDR)’nin çevrilmesinde oluşan bir hatadan ötürü, endonezyalı oyuncuların paraları bir anda 1000 kat değer kazandı. Örnek olarak Steam bakiyesinde 10 IDR bulunan kullanıcının bakiyesi bir anda 10000 IDR’ye kadar fırladı. Hal böyle olunca, endonezyalı arkadaşlar bir anda Market’te bulunan bütün bıçak, kasa ve pahalı silahları topladılar ve envanterlerini doldurdular. Ardından bazıları sırf geyik olsun diye bu eşyaları 0,01 gibi fiyatlardan pazara koydu.
  Sonuç olarak Valve, bu kur sorunu çözülene kadar Steam Pazarı kapattı. Bu yüzden şu anda pazardan hiç bir alış veriş işlemi gerçekleştirilemiyor.
  Kur sorunu çözüldükten sonra, pazar’a herhangi bir roll-back atılıp atılmayacağı henüz bilinmiyor. Gelişmeler yaşandıkça bu haberi güncelleyeceğiz.

  Cevapla
  • Merhabalar,
   Bahsettiğiniz içerik bir başka forum sitesinden kopyalandığını ve seo ile ilgili uğraştığınızı anlıyorum ve yine de yorumunuzu onaylıyorum.
   Fakat bahsettiğiniz olay geçen sene Mayıs ayında meydana gelen bir durumdu. Bu nedenle gerekçenin bu olduğunu zannetmiyorum.

   Cevapla
 • tam cs go oynuyam dedim olaya bak anasını satam mc oynayacaz artık

  Cevapla
 • ne zaman düzelecek hiç bir haber yokmu hala ben giremiyorum sorun devam ediyor

  Cevapla
  • Merhabal,
   Görev yöneticisinden steam ile alakalı her şeyi sonlandırıp Steam’i tekrar açmaya çalışın. An itibariyle herhangi bir sorun bulunmamakta. Erişim sağlayabiliyorum.

   Cevapla
 • Rank atarken oyundan attı bi anda

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü